به نام خدا
نتیجه تصویری برای راه های موفقیت در درس چیست

مسیر انتخابی 1:قسمت موضوعات وبلاگ:دانش خانواده و جمعیت،شرح متن کتاب اخلاق خانواده،فصل سوم ص 85-مطلب:آرامش فکری و روحی و پیشرفت تحصیلی،مشاوره تحصیلی2-راه های موفقیت در درس چیست؟
مسیر انتخابی 2:قسمت موضوعات وبلاگ:مشاوره-مطلب:مشاوره تحصیلی2-راه های موفقیت در درس چیست؟

یکی از موضوعات جدیدی که به وبلاگ اضافه کرده ام موضوع مشاوره است.همه ما می دانیم که گاهی ذهن جوان دانشجوی ما با سوال هایی درگیر می شود و می خواهد به پاسخ های قانع کننده ای برسد.اینجاست که نقش مشاوره پررنگ می شود.این مشاوره در قالب سوالاتی در زمینه خانوادگی،تحصیلی،اعتقادی،فرهنگی و... می باشد که در هر پست به یکی ازاین سوالات مشاوره ای پاسخ داده می شود.
سوال:
راههای موفقیت در درس چیست؟
پاسخ:
تصاویر زیباسازی|www.RoozGozar.com|تصاویر زیباسازی

سوال:
راههای موفقیت در درس چیست؟
پاسخ:
استفاده صحیح از فرصت‏ ها و مدیریت زمان این مشكل را حل خواهد كرد. برای این منظور توصیه‏ های زیر را به كار ببندید:
1- صبح‏ها پس از اذان بیدار بمانید، در تعقیبات نماز صبح 33 مرتبه سبحان اللَّه - 33 مرتبه الحمدللَّه و 34 مرتبه اللَّه اكبر بگویید (برعكس ترتیب تسبیحات فاطمه زهرا"س").
2- اوقات خود را به دقت تنظیم كنید و سعی كنید طبق برنامه عمل كنید.
3- كارهایی را كه موجب ضایع شدن فرصت‏ های شما می‏ شود یادداشت كرده و به تدریج با آنها مبارزه و از كارهای خود حذف كنید.
4- دعایی كه در مفاتیح الجنان در تعقیبات مشتركه آمده است و با این جمله شروع‏ 
می‏ شود "سبحان من لا یعتدی علی اهل مملكته..." را پس از نمازها بخوانید.
5 - یكی از رموز موفقیت انسان داشتن ارتباط با خداست، لذا می‏ بینیم كه بزرگان در صورتی می‏ توانند كار بزرگ انجام دهند كه ارتباط با خدا داشته باشند. یكی از راه‏ های این ارتباط خواندن نماز در اول وقت و اهمیت دادن به آن است. در این رابطه خاطر ه ‏ای از امام خمینی برای شما نقل می‏ كنم:
انتظار اول وقت نماز را می‏ كشید. آن هم پس از عمل جراحی طولانی قلب كه معمولاً انسان در چنان لحظاتی همه چیز را فراموش می‏ كند ولی دقایقی به اول وقت نماز مانده، ضعف پس از عمل، دوباره وجود امام را فرا می‏ گیرد. در این لحظات امام به آقای انصاری توصیه می‏ كنند: "اگر خوابم برد، اول وقت نماز بیدارم كنید". آقای انصاری مانند همگان نگران سلامت امام در پیچ و خم خیال و آرزو گرفتار شده بود. امام در بیماری و ضعف فرو رفته‏ اند، موقع اذان فرا رسید. سرُم همچنان به بازوی امام بسته بود. قطره مایع دارویی فرو می‏ چكید و گذر زمان تأكید امام را به آقای انصاری یادآوری می‏ كرد. اما آقای انصاری بیشتر از هر چیز به سلامت امام می‏ اندیشید. بنابراین فكر می كرد كه استراحت برای امام بهتر است. توصیه پزشكان هم همین بود. امام را بیدار نكردند تا این كه ده دوازده دقیقه از اذان گذشت. امام بیدار شدند و از آقای انصاری پرسیدند:
- وقت اذان شده یا نه؟
- از وقت اذان گذشته، آقا!
- چقدر گذشته؟
- ده دوازده دقیقه.
امام، احمد آقا (فرزندشان) را فرا خواندند و فرمودند: "آقای انصاری به هر ملاحظه‏ ای كه از بیدار كردن من خودداری كرده باشند كار درستی نكرده ‏اند، نماز اول وقت برای من از هر ملاحظه دیگری با اهمیت‏ تر است. من همیشه دقایقی قبل از اذان، انتظار اول وقت نماز را می‏ كشم و از اولین روز بلوغ مرتكب نشده بودم كه نمازم از اول وقت تأخیر بیفتد".
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
منبع:سایت انوار طاهاطبقه بندی: دانش خانواده و جمعیت،  مشاوره، 
برچسب ها: مشاوره تحصیلی، راه های موفقیت در درس، امام خمینی، پیشرفت تحصیلی، شرح متن کتاب اخلاق خانواده و جمعیت فصل سوم ص85،  

تاریخ : شنبه 11 اردیبهشت 1395 | 12:28 ق.ظ | نویسنده : علی محمد بهزادی نژاد | نظرات
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
نمایش نظرات 1 تا 30
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • دانلودیوم