تبلیغات
تفسیر موضوعی قرآن - زندگی نامه سعد الغامدی قاری خوش صدای جهان اسلام
به نام خدا

نتیجه تصویری برای سعد الغامدی
در پست قبلی تلاوت کل قرآن رو از یکی از خوش صداترین قاریان و سرودخوانان جهان اسلام یعنی سعد الغامدی برای دانلود گذاشتم. الان بی مناسبت ندیدم که برای آشنایی بیشتر با این شخصیت بیوگرافی ایشون رو از زبان خودشون بشنویم.


*مشتاقیم که مختصری از زندگیتان را از زبان خودتان بشنویم.
غامدی : اسم کامل من سعد بن سعید بن سعد الغامدی است. در کشور عربستان سعودی و در شهر ( الدمام ) [ در نوزدهم جمادی الأولی سال ۱۳۸۷ هـ ق موافق با سال ۱۹۶۷ میلادی-الان  50 ساله است] به دنیا آمدم، تا دوره دبیرستان را در همانجا گذراندم و بعد از آن در شهر ( إحساء ) دوره دانشگاه را در سال (1410 ق ) به پایان رساندم ، پس از آن نیز 5 سال دیگر به تحصیل ادامه دادم. من 9 سال مسئول مرکز آموزش اسلامی بودم اکنون نیز مدیر یکی از مدارس محلی دمام هستم.
همچنین متأهلم و سه تا فرزند دارم . امامت و خطیبی یکی از مساجد به نامکنو ) به من سپرده شد و من نیز پذیرفتم ، و همچنین مسئول دو مرکز هستم :منار الهدی للتدریب ) و ( مرکز امام الشاطبی للقرآن الکریم.(

 

* شخصیتهایی که بر روی سعدالغامدی تأثیر گذار بوده اند چه کسانی هستند؟
غامدی : در حقیقت کسی که بر من خیلی تأثیر گذار بوده است پدر بزرگوارم است )خدا حفظش کند)، چون طبع و اخلاق بخصوصی دارد و من بسیار از اخلاق و تقوای پدرم سود برده ­ام ، پدرم بسیار خوش اخلاق و با تقواست  ، پدرم همیشه لبخندی زیبا و صادقانه بر لب دارد.
و من نیز به خاطر زندگی با پدرم خیلی از ایشان تأثیر گرفته ­ام ، به نظر من در این زمانه ما به چنین پدرانی احتیاج داریم چون عمل خیلی بهتر از سخن زیاد است ، هنگامی که پدری نمازهایش را به موقع ادا کند و قرآن بخواند و نسبت به کودکان و فقرا و بینوایان خوش اخلاق و متواضع باشد ، این خود بهترین الگو می­شود. نکته دیگر اینکه پدرم هر روز همه ما را جمع می­کرد و به ما قرآن می­ آموخت ، می­گفت : ببینم کدام یک از شما تلاوت و قرآن خواندنش بهتر است؟ بعضی اوقات من بهتر بودم و بعضی روزها هم بقیه از من بهتر بودند. یک بار وقتی من خیلی کوچک بودم توانستم سوره معارج را از حفظ کنم و پدرم به این مناسبت به من 10 ریال هدیه داد و ما را بیشتر تشویق می­ کرد.

                                                                         نتیجه تصویری برای سعد الغامدی


* آیا وقتی که در دانشگاه بودی قرآن می­ خواندی؟
غامدی : الحمدلله سال اوّل که در دانشگاه بودم توانستم اولین جزء قرآن را حفظ کنم که از سوره (البقرة) شروع کردم ، بعد از آن به لطف خدا توانستم طی پنج سال تمام قرآن را حفظ کنم .
توانستم خلاء دانشگاه را پر کنم و بسیاری از دانشجویان را نیز نصیحت می­ کردم که دانشگاه بهترین مکان برای آموختن و کسب علم است ، برکت دانشگاه را احساس می ­کردم ، همیشه نزدیک های غروب را برای حفظ قرآن کریم انتخاب می­ کردم ، مغرب برای من بهترین موقع بود ، مشغول بودن من با قرآن بیشتر در مساجدی بود که به دانشکده ­ها نزدیک بودند ، من در آن مسجدها خیلی راحت بودم ..


*
سعدالغامدی چه احساسی داشت وقتی که تمام قرآن را از حفظ کرد؟
غامدی : پنهان نمی­ کنم که احساس عزت نفس می­ کردم ، احساس می­ کردم که این قرآن چقدر شیرین است و زندگی بدون آن هیچ معنایی ندارد. برای نمونه وقتی که قرآن از بوستان­ ها و درختان خرما و انگور و سرسبزی­ های بهشت سخن می گوید ، این گونه احساس می کنی که اکنون در آن هستی؛ یا وقتی که از ملت ها و قوم های پیشین که از بین رفته اند سخن می گوید احساس می­ کنی که با آنان زندگی می کنی ، به همین خاطر حفظ کردن قرآن باعث شد که بیشتر به قرآن احساس نزدیکی کنم و در آن تفکر کنم.


*
نظر ( سعدالغامدی ) در باره ­ی قرآن چیست ؟
غامدی : در حقیقت من قبلاً بیشتر وقت خودم را به حفظ قرآن اختصاص داده بودم امّا باور من این است که درک قرآن و تفکر در آن خیلی مهم تر از حفظ آن است ، چون از بر کردن قرآن سنت است اما تفکر و تعمق در آن واجب است.
دقت و تفکر عمیق در قرآن بر هر کسی که خود را مسلمان می ­داند واجب است و امروزه دسته ­ها و کلاس­های حفظ قرآن فراوانند ولی فهم و درک قرآن مهم تر و واجب ­تر است... دوست دارم که همه به سایه تفسیرهای قرآن پناه ببرند.


*
شما که خود ، قرآن را در پنج سال حفظ نمودید ، نظرتان در باره ­ی کسانی که قرآن را با عجله حفظ می­ کنند چیست؟
غامدی : می ­توانم بگویم که من مخالف آن هستم که قرآن با عجله حفظ شود ، تنها حفظ کردن قرآن کافی نیست ، بلکه قرآن دنیایی از ادراک و تفکر می طلبد .

با تشکر از سایت انجمن تخصصی قاریان

دانلود ترتیل قرآن به تفکیک صفحه با صدای استاد سعد الغامدی و ترجمه صوتی فارسی

http://s7.picofile.com/file/8286099568/ترتیل_جزء_1_تا_5_با_صدای_سعد_الغامدی.rar.html

http://s1.picofile.com/file/8286104576/ترتیل_جزء_6_تا_10_با_صدای_سعد_الغامدی.rar.html

http://s1.picofile.com/file/8286108868/ترتیل_جزء_11_تا_15_با_صدای_سعد_الغامدی.rar.html

http://s4.picofile.com/file/8286111800/ترتیل_جزء_16_تا_20_با_صدای_سعد_الغامدی.rar.html

http://s2.picofile.com/file/8286115876/ترتیل_جزء_21_تا_25_با_صدای_سعد_الغامدی.rar.html

http://s2.picofile.com/file/8286120100/ترتیل_جزء_26_تا_30_با_صدای_سعد_الغامدی.rar.html


طبقه بندی: صوت، 
برچسب ها: زندگی نامه سعد الغامدی، تلاوت قرآن، حفظ قرآن، ترتیل قرآن، درک و فهم قرآن،  

تاریخ : چهارشنبه 27 بهمن 1395 | 09:43 ب.ظ | نویسنده : علی محمد بهزادی نژاد | نظرات
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
نمایش نظرات 1 تا 30
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • دانلودیوم